Greece News Sports

Superleague, η βαθμολογία: Στο -1 από τον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ, στο -5 ο Ολυμπιακός, στο -7 ο ΠΑΟΚ!

Το… τρένο της Νέας Φιλαδέλφειας δεν βρήκε εμπόδιο ούτε από τον Λεβαδειακό. Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, η εξ αρχής επιβλητική ΑΕΚ δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να νικήσει με 3-0 τους Βοιωτούς. Κάπως έτσι η Ενωση που κέρδισε εκ νέου το χειροκρότημα των φίλων της που έδωσαν δυναμικό παρών στις εξέδρες βρέθηκα στο -1 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, έχοντας όμως κι ένα ματς λιγότερο αυτό με τον Ατρόμητο.

O  Ολυμπιακός που δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα από τον Παναιτωλικό τον οποίο νίκησε με 6-1 και έκανε το… ξέσπασμα που έψαχνε μετά την ήττα της περασμένης Πέμπτης από την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.  Από την αρχή έως το τέλος του αγώνα οι Πειραιώτες ήταν τα αφεντικά της αναμέτρησης και… καθάρισαν με την υπόθεση τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο .

Γκέλα απίθανη για τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, σε αγώνα που στο 90′ προηγούνταν με 2-0, με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τον Νάσμπεργκ και ένα στα τελευταία με τον Μπράντον Τόμας! Τελικά ο ψυχωμένος Αστέρας αφού στο 90′ μείωσε το σκορ με τον Σίτο, στο 94′ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Ατιένθα και… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τον Δικέφαλο αφού το αντίστροφο σενάριο έγινε στο ματς του πρώτου γύρου στην Τούμπα.