Greece News Sports

Super League: Ισόπαλο το ντέρμπι των «αιωνίων» -Στα playoffs ο Αρης

Στο… μηδέν έμειναν ο Ολυμπιακός κι ο Παναθηναϊκός (0-0) στο μεγάλο ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής της Super League, έπειτα από ένα ματς με τεράστια ένταση, ακυρωθέν γκολ μέσω VAR (οφσάιντ Ελ-Αραμπί) του Βρουσάι στο 89’ και μία αποβολή του Παπασταθόπουλου στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων. Διατήρησε τη διαφορά των 5 βαθμών από τους Πειραιώτες ο Παναθηναϊκός, που είδε τη δεύτερη ΑΕΚ να μειώνει στους 2 βαθμούς, έχοντας έναν αγώνα λιγότερο. Η ΑΕΚ, η οποία νίκησε 2-0 τον Αστέρα, βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 53 πόντους, ενώ ακολουθούν οι ερυθρόλευκοι με 50. Στη τέταρτη θέση ο ΠΑΟΚ με 48 βαθμούς, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον ΠΑΣ.

Ο Άρης επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου, έφτασε τους 37 πόντους και κλείδωσε τη θέση του στα playoffs της Stoiximan Super League. Η αναμέτρηση αυτή έκλεισε και το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.