Sports

International Champions Cup: H Τότεναμ 3-2 την Γιουβέντους

Η Τότεναμ πήρε τη νίκη με 3-2 επί της Γιουβέντους στο πλαίσιο του International Champions’ Cup, το οποίο διεξάγεται στη Σιγκαπούρη.

Για να τα καταφέρει, όμως, χρειάστηκε μία απίστευτη γκολάρα του Χάρι Κέιν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Ο Άγγλος επιθετικός πήρε την μπάλα στη σέντρα και με ένα τρομερό γκολ την έστειλα στα δίχτυα του Βόιτσεχ Στσέζνι, o οποίος ήταν εκτός τέρματος. Στον αγώνα υπήρξε και ελληνικό ενδιαφέρον, καθώς έπαιξαν με τη φανέλα των δύο ομάδων τρεις συνολικά Κύπριοι ποδοσφαιριστές. Πρόκειται για τους Γρηγόρη Κάστανο, Άντονι Γεωργίου και Τζακ Ρόουλς. Ο πρώτος ανήκει στη “Γιούβε”, ενώ οι άλλοι δύο προέρχονται από τα τμήματα υποδομής της αγγλικής ομάδας. Μάλιστα, ο Γεωργίου ξεκίνησε βασικός στο αριστερό άκρο της άμυνας, ενώ οι Κάστανος και Ρόουλς πέρασαν ως αλλαγή αντί των Μπλεζ Ματουιντί και Χάρι Γουίνκς κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.