Sports

Έβρεξε γκολ!!! Μεγάλη νίκη του Όκλι επί του Avondale

Με την μεγάλη νίκη του Όκλι επί του πρωτοπόρου Avondale και τις νίκες του Αλέξανδρου επί του
Dandenong City και της Ελλάς επί του Dandenong Thunder συνεχίσθηκε το πρωτάθλημα του NPL.

Στο Jack Edwards Reserve το Όκλι, μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, κατάφερε να νικήσει το πρωτοπόρο Avondale με 4-3. H ελληνική ομάδα κατάφερε να προηγηθεί με 3-1 μετά από τέρματα των White 2′, Valentini 46′ (αυτογκόλ) και White 53′. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 86′ σε 3-3!
Ο Guest όμως, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το τελικό 4-3, χαρίζοντας στην ομάδα του τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Στο ελληνικό ντέρμπι της αγωνιστικής στο Kingston Heath, Παγκύπριος και Κλαρίντα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Οι γηπεδούχοι, αν και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 μετά από τέρματα των Thurtell 16′, Ξυδιά 26′, δεν έφθασαν στη νίκη με την Κλαρίντα να ισοφαρίζει σε 2-2, στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τέρματα από τους Inostroza 88′ και Legrand 94′.
Σε απόσταση βολής από το πρωτοπόρο Avondale βρίσκεται ο Αλέξανδρος μετά την εκτός έδρας νίκη του με 3-2 επί του
Dandenong City.

Νικηφόρα πέρασε ο Μέγας από το Dandenong

H κιτρινόμαυρη ομάδα, αν και προηγήθηκε με 3-0 με τέρματα από τους Ellis 21′, 34′ και Zahra 30’στο τέλος δέχθηκε δύο τέρματα από τους γηπεδούχους, οι οποίοι απείλησαν με ισοφάριση στα τελευταία λεπτά.
Χόρτασαν γκόλ όσοι πήγαν στο Port
Melbourne για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι της Νέας Ελλάς με την Altona Magic.
H ομάδα του λιμανιού κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο μέχρι το 40′, όταν κατάφερε και να προηγηθεί με 4-0, για να ισοφαρίσουν σε 4-4 οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη! Τα γκολ της ελληνικής ομάδας πέτυχαν οι Clark 16, Konagaya 25′, Maker 31′, Ford 40′.

Οι παίκτες της Ελλάς πανηγυρίζουν τη νίκη τους επί του Dandenong Thunder

Τέλος, ζωντανές κράτησε τις ελπίδες της η Ελλάς να περάσει στην εξάδα των τελικών μετά τη νίκη της με 3-0 επί της
Dandenong Thunder. H κυανόλευκη ομάδα αγωνίσθηκε αρκετά καλά και έφθασε στη νίκη με τέρματα από τους Κωνσταντινίδη 11′, Στρατομήτρο 76′ και Shroen στο 80′.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι στους επτά αγώνες της 24ης αγωνιστικής σημειώθηκαν 33 γκολ!