Sports

A – LEAGUE: Στο τελευταίο λεπτό η Perth ισοφάρισε την Melbourne City – Έχασε έδαφος η Melbourne Victory

a - league
Mε την πρωτοπόρο Perth Glory να γλιτώνει την ήττα από την Melbourne City στα λεπτά των καθυστερήσεων και την Victory να χάνει νέο έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα συνεχίσθηκαν οι αγώνες του Α-League.

Στην Μελβούρνη, η Melbourne City κατάφερε να προηγηθεί 2-0 της Perth Glory, χάρη σε δύο τέρματα του Maclaren, αλλά η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος κατάφερε να μειώσει αρχικά στο 84’ με τον
Chianesse σε 2-1 ενώ o Garcia, στις καθυστερήσεις του αγώνα, διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Η ισοπαλία της ομάδας της Δυτικής Αυστραλίας έδωσε την ευκαιρία στη Sydney FC μειώσει την διαφορά στους έξι βαθμούς μετά την νίκη της με 2-0 επί της Adelaide United.
Νέο έδαφος στον βαθμολογικό πίνακα έχασε η Melbourne Victory. Η ομάδα της Μελβούρνης γνώρισε εντός έδρας ήττα από την Newcastle Jets με 2-0 και απομακρύνθηκε 4 βαθμούς από την ομάδα του Σίδνεϊ στο κυνήγι της 2ης θέσης.